Újlipótváros meghatározó környezeti eleme a Duna és Margit-sziget közelsége, valamint a magasabban elhelyezkedő épületszintekről feltárható értékes budai oldali panoráma. Az épület telepítése a rendezési tervből ill. a telek adottságaiból egyértelműen következik. Az új épület a meglévő épületszárnyat kiegészítve keretesen lezárja a parkos kialakítású belső udvart, ezzel kiegészíti a teljes tömb beépítését.
A tervezés során tömegformálásában, funkciójában és közlekedési rendszerében a meglévő Visegrádi utca felőli irodaépületnek, a tervezési programnak és a helyi építési szabályozásnak megfelelő épületegyüttest alakítottunk ki. Az új épület racionális, funkcionalista, költséghatékony, egyszerű, jól használható, klasszikus irodaépület laboratóriumi funkciókkal kiegészítve.
A terv az ipari épületek egyszerűségének, racionalitásának, szerkezetességének klasszikus, a bauhausban is használt szerkesztési elvét ötvözi a XXI. századi környezettudatos zöld építészet meghatározó elemeivel. A kompozíciót a Faraday kalitkák fémrácsainak vizualitását felhasználó külső, a direkt napfényt visszaverő árnyékoló rendszer egészíti ki, utalva a belső, a közönség elől elzárt körülmények között végzett kutató és mérő munkára.